כל מה שצריך לדעת על המטרו במדריד – מעודכן 2023

כל מה שצריך לדעת על המטרו של מדריד

אנחנו מאמינים שהליכה היא אחד הדברים הכי הטובים ביותר לעשות בזמן שהייה בעיר חדשה, מכיוון שהיא מאפשרת לך לגלות מקומות ורחובות חדשים שאולי לא הייתם נתקלם בהם כלל, אבל למען האמת, אנחנו בדרך כלל רוצים להגיע למקומות מהר, כמה שיותר מהר.
למזלנו, כמו שכבר הבנתם אם קראתם את המאמר שלנו על התחבורה הציבורית למדריד יש תחבורה ציבורית מטורפת, וללא ספק גולת הכותרת היא המטרו! עם המטרו אפשר להגיע לכל מקום בעיר בפחות משעה, אגב המטרו גם מגיע לפרברים ולכפרים שסביב למדריד.
בכתבה הבאה אנחנו נעשה סדר, בכל מה שצריך לדעת על המטרו במדריד!

הסבר קצר על מבנה המטרו במדריד

לפני הכל אנחנו רוצים להרגיע אתכם, המטרו של מדריד מאוד פשוט, מסודר וקל להתמצאות ולהבנה אפילו שהכל בספרדית, נכון הספרדים לא שולטים באנגלית אבל השילוט בתחנות המטרו הוא לא פחות ממושלם. לכל קו יש צבע ומספר שונה. בכל אחד מהקווים יש שתי תחנות קצה, מאיפה הקו מתחיל ואיפה הקו מסתיים. כדי לדעת לאיזה כיוון אתם צריכים לנסוע, יש לעקוב אחרי הקו עד קצהו (בכיוון הנסיעה שלכם) ולראות מה שם בתחנת האחרונה. שימו לב אתם עולים בעצם לרכבת שמגיעה לתחנת הקצה ופשוט יורדים באמצע, די דומה לכמו שיש בארץ ברכבת ישראל. אם אתם לא בטוחים שאתם במקום הנכון, כל שאתם צריכים לעשות זה לחפש על הקיר את רשימת התחנות בהן עוברת הרכבת ולראות אם התחנה אליה אתם צריכים להגיע. איך אתם יודעים מתי לרדת מהתחנה? זה ממש קל האופציה הראשונה היא להתסכל לחלון, אתם תמיד תצליחו להבחין בשם התחנה שרשום בגדול ומאפשר מעקב נוח על התחנה, דרך נוספת היא כמובן להקשיב לכרוז. בחלק מהרכבות גם יהיה לכם סוג של מפה בזמן אמת בה תוכלו לראות את קצב ההתקדמות של הרכבת ולראות באיזה נקודה אתם נמצאים כעת. בכל תחנה יש בדרך כלל מספר יציאות/כניסות. היציאות קרויות לרוב על שם הרחוב בו היציאה ממוקמת, וגם אם בחרתם ביציאה הלא נכונה, אל דאגה פשוט תצטרכו לעבור מעבר חצייה כדי להגיע לרחוב שרציתם.

המלצות הזהב לגבי המטרו של מדריד

המלצה ראשונה הורידו את האפליקציה Google Maps ככל הנראה האפליקציה כבר מותקנת אצלכם בנייד, באמצעותה תוכלו להתנייד במדריד בקלות, לראות את התחנה שאתם צריכים לרדת בה והנקודה הכי כיפית היא שהאפליקציה עובדת בצורה מושלמת מתחת לאדמה, כך שאין חשש מאי קליטה במטרו. המלצה שניה למטרו במדריד יש אפליקציה משלו והיא בחינם אתם יכולים להוריד אותה בחנות ולקבל מפה מעודכנת של כל הקווים במטרו וגם כל המידע הרלוונטי על המטרו 

איך קונים כרטיס למטרו במדריד?

קניית הכרטיסים למטרו במדריד היא סופר נוחה! עם הכניסה לתחנה, תראו מכונות אוטומטיות להנפקת כרטיסים. במכונות אלו תוכלו לקנות כל סוג של כרטיס. לפני שתתחילו בתהליך אל תשכחו לבחור בשפה האנגלית. במטרו במדריד יש מגוון רחב של כרטיסים: נסיעה בודדת – 1,5 יורו לנסיעה בקווי המטרו שבתוך העיר. כרטיס משולב – 2 יורו לנסיעה בכל קו מטרו אפשרי (גם מחוץ לגבולות העיר) לרוב לא תצטרכו את הכרטיס ב 2 יורו.
כרטיסיה של 10 נסיעות – (Metrobús 10 viajes) לנסיעה במטרו שבתוך העיר ובאוטובוסים שימו לב הכרטיס הזה הוא פר נסיעה ולא פר אדם ככה שאם אתם זוג אתם לא צריכים לקנות שני כרטיסים אפשר להשתמש האותו הכרטיס והוא שונה מכרטיס חופשי יומי. *זה ללא ספק הכרטיס שאנחנו ממליצים עליו לכל מטייל ישראלי שמגיע לחופשה במדריד. הכרטיס הזה מאפשר לכם להתנייד בצורה הכי נוחה שיש בזול!
כרטיס חופשי יומי – ניתן לקניה עבור יום אחד, יומיים, שלושה, חמישה או שבעה ימים. ספירת הימים מתחילה מיום השימוש הראשון. המחיר, החל מ-6 יורו ליום אחד ועד 25 יורו לשבעה ימים. אנחנו לא ממש ממליצים על הכרטיס הזה אלא אם אתם יודעים שיש לכם הרבה נסיעות לעשות בנוסף הכרטיס הזה הוא אישי בשונה מהכרטיס של ה 10 נסיעות
ילדים עד גיל 11 משלמים 50% מהמחיר המלא. תוספת שדה תעופה – 1 יורו (Suplemento Aeropuerto) לבעלי כרטיס מטרו, שיוצאים או נכנסים לשדה התעופה. שווה לדעת שהנסיעה במטרו במדריד בחינם לילדים עד גיל 4.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Metro de Madrid (@metro_madrid)

שעות פתיחה וסגירה של המטרו במדריד

תחנות המטרו במדריד נפתחות בשעה 06:00. בשעה זו יוצאת הרכבת הראשונה מכל קצה של כל אחד מקווי המטרו. תחנות המטרו נסגרות בשעה 01:30. בשעה זו יוצאת הרכבת האחרונה מכל קצה של כל אחד מקווי המטרו. לפעמים במועדים מסוימים הרכבות מסתיימות בשעה יותר מוקדמת ולכן אנחנו היינו ממליצים להתעדכן עם Google Maps כדי לראות את הזמן האמיתי, דרך אגב ניתן לבדוק זאת גם באמצעות Movit אבל הממשק של גוגל מפות הוא יותר נוח. בשעות שבהן אין מטרו בד"כ קיים שירותי אוטוסים המחליפים את הקו המטרו ויש להם מספר זהה למספר המטרו. כמובן שתמיד אפשר גם לבחור במונית בשעות הקטנות של הלילה, ולפעמים זה גם הפתרון היחידי האפשרי

אהבת? כאן אפשר לגלות עוד על התחבורה הציבורית, המוניות והקורונה והנחיות הטיסה למדריד

אם אהבתם שתפו אל תתביישו😎
שלח הודעה
להזמנת אחד מהסיורים שלנו, שלחו לנו הודעה