איך זה לטייל לבד במדריד – סיכום של 5 ימים במדריד ליחיד

סיכום טיול למטייל היחיד

איך יראה הביקור במדריד – קצת על הלוז

הגעתי למדריד ל6 לילות לבדי, קצת על התובנות שלי אחרי שקיבלתי מכאן המוןןןןן.
בגלל שאני מטיילת לבד, בניתי לו"ז שבועי מבעוד מועד שיהיה לי שלד כלשהו מבחינת זמנים. זה עזר לי המון כי גם אם דברים השתנו, היה לי משהו להיצמד אליו. הכנתי רשימת אטרקציות למקרה ויש זמן בין דברים. הכנתי רשימת מסעדות, וככה בחרתי כל יום מה באלי. פחות התחברתי ללכת למסעדות פנסי כאלה שנתנו פה המלצות.

קצת על הלו"ז:
– קודם כל על המלון- Hotel Madrid Gran Via 25 Affiliated by Meliá
ארוחת בוקר מדהימה (ביחס לאירופה). מיקום מעולה, ממש אחלה של מלון.
ביום הראשון בעיקר למדתי להכיר את הסביבה, הלכתי המון ברגל כדי לחקור בדיוק מה אני רוצה לראות שוב ומה פחות. גם כדי להכיר את האזור, כי ברגע שמבינים איך הכל מתחבר, השוטטות נהיית קלילה ונוחה ואפשר גם לאלתר המון (אני רוב הטיול הלכתי ברגל מלא).

סיורים מודרכים במדריד

יום למחרת, עשיתי סיור הכרות העיר עם שי וזה עשה לי המון סדר לגבי המשך הטיול. היה סופר מעניין וקליל, ובעיקר בסיור הזה אפשר לסמן וי על דברים שרוצים לראות וגם להחליט מה לראות שוב אחרי הסיור. למשל השוק של סן מיגל: נכנסים אליו בסיור, ואני שמתי לו המון זמן בלו"ז, ובסיור הכרות ראיתי שזה לא כזה טירוף כמו שחשבתי ומיציתי אותו במהלך הסיור. ככה שאני ממליצה לקחת את הסיור הזה כמה שיותר מוקדם בטיול.
גם סיור לטולדו – מומלץ ממש. מעניין, קליל.

מקומות נוספים:
– מחזמר – חוויה אדירה ברמות. אני דוברת ספרדית אז לי זה היה פשוט ואו, לא יודעת להעיד אם זה שווה אם לא מבינים את העלילה. הייתי בגריז.
– שופינג – לי מה שהיה בגראן ויה הספיק לגמרי.
– חיי לילה- פחות יצאתי בלילות ככה שאין לי המלצות. כן הייתי בשכונה בשם "מלסאנייה" משהו כזה (האזור מאחורי הפרימארק) שיש בה אווירה אחלה.
– פארק רטירו, ממש כיף לטייל, מופעי רחוב מגניבים, הארמון זכוכית היה סגור אבל גם להסתכל מבחוץ מספיק. כדאי להגיע רעבים כדי לשבת באיזה מסעדה נחמדה עם נוף, לשתות יין ולהתרווח.
– השווקים: תכננתי ללכת לסאן מיגל ולאל רסטרו. לגבי סאן מיגל מה שאמרתי קודם, לגבי אל רסטרו- אני אישית לא התחברתי בכלל, כמו שוק בישראל, המון אנשים ברמה של צפיפות נוראית, לא קניתי שם כלום והלכתי לאורך כל השוק. לי זה הרגיש (אישית) כמו סתם יעד תיירותי שעשו ממנו הרבה יותר ממה שזה.
– מוזיאונים: לא יצא לי ללכת לצערי מחוסר זמן, אבל אם הייתי הולכת זה בוודאות היה עם סיור מודרך.
– מסעדת איטלקית שמצאתי במקרה וממש אהבתי, מקומית ונעימה : MY pasta room

טיפים חשובים למטייל במדריד

מוניות – נסעתי הלוך חזור לשדה התעופה עם מאוריציו, ב25 יורו לכל כיוון, והוא גם דאג לי לסים, 12 יורו עבור 25GB ו400 דקות שיחה משהו כזה (דאג ברמה של להכניס פיזית את הסים).
– בגוגל מפס אפשר לסמן מיקומים ולשמור אותם תחת תיקייה. אז כל המקומות העיקריים, מסעדות, הכל הכל שמרתי וזה היה מדהים לניווט.
– טקס פרי – בחרתי לעשות בעיר (גלובל בלו) ולא בשדה התעופה, עמדתי כמעט שעה בתור ויצא לי 13 יורו החזר במזומן (אם לאשראי היה יוצא 16 יורו) . ממליצה לחשב לפני כמה ההחזר ואם זה שווה את הטרחה (זה גם די רחוק מהגראן ויה, סביב 30 דקות ברגל).

לסיכום – אל תפחדו לתכנן חופשה לבד! זה הכי כיף בעולם – תבקרו רק איפה שבא לכם בלי להתחשב באחרים וזו גם הזדמנות מדהימה להכיר אנשים חדשים ולהיות איתם באינטראקציה. משהו חדש אף פעם לא יזיק!

אנחנו מודים מקרב לב לבחורה המהממת שבחרה להשאר אנונימוס על שיתוף של הסיכום המדהים שלך שיעזור למלא מטיילים במדריד למצוא רעיונות נוספים לחופשה המושלמת שלהם!

אם אהבתם שתפו אל תתביישו😎