פלאזה מאיור הכיכר המרשימה של מדריד

כל מה שצריך לדעת על פלאזה מאיור במדריד

פלאזה מאיור היא כיכר מלבנית רחבה אשר נמצאת במרכז מדריד. סביבה העיר נבנתה ומאז ומתמיד נחשבה למקום מרכזי וחשוב לעיר. אם בהיסטוריה בעבר הייתה במקום אסיפות מרכזי, כיום היא מוקד תיירות עיקרי ולב העיר מדריד.

קצת היסטוריה על הפלאזה מאיור

בראשית דרכה במהלך ימי הביניים האתר היווה שוק מחוץ לחומות מדריד במהלך 1560.
בנייתה האחרונה אותה אנו רואים היום בוצעה לאחר עיצוב של האדריכל חואן דה וילנובה.
בהיותה הכיכר המרכזית של מדריד מאז בנייתה, פלאזה מאיור היוותה מרכז ומוקד לאירועים רבים כולל פסטיבלים, קרבות שוורים, הכתרות מלכותיות, משפטים של האינקוויזיציה והוצאות להורג. כל אלה היוו מוקד משיכה במשך השנים ל-50,000 צופים שנכנסים לכיכר (היא נבנתה במקור מתוך כוונה להכיל את כל תושבי העיר פלוס אורחים נוספים).

עיצוב כיכר הפלאזה מאיור


צורתה המלבנית מרשימה והבתים בני שלוש הקומות המקיפים אותה נותנים לה מראה ישר ומושלם ממש. על הבתים ניצבים צריחים צבעוניים וגם ציורי קיר מלאי צבע הנותנים לכיכר מראה יפה וססגוני.
פסל רב עוצמה של המלך פליפה השלישי העשוי ברונזה הוא סמל למרכזיותה של הכיכר במשך שנים ולהיסטוריה ארוכת השנים שעברה מאז הפכה לכיכר מרכזית במדריד.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Madrid Encanta (@madridencanta)

מה יש בכיכר הלאזה מאיור כיום?


ממש כמו בימים עברו בהם היתה כיכר מאיור מוקד משיכה, גם היום היא מהווה מוקד משיכה למקומיים ותיירים כאחד.במשך היום ניתן לראות אנשים רבים היושבים בבתי הקפה ובמסעדות הרבים שבכיכר מאיור או משוטטים בין הדוכנים בהם נמכרות מזכרות, עבודות יצירה ועוד. בערב כיכר מאיור משנה מעט את פניה. אז נערכות, במיוחד בסופי השבוע, הופעות. בחגים כיכר מאיור חגיגית במיוחד ונערכים בה טקסים ותהלוכות.
וכאשר סיימתם להסתובב ברחבי הכיכר מומלץ לצאת לשיטוט בין הסמטאות הצרות שמקיפות את הכיכר. בתוך הסמטאות ישנן חנויות קטנות ומסקרנות, בתי טאפאס אותנטיים ובתי קפה קטנים.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Miguel (@tortosa9)

למה לבקר בפלאזה מאיור?

אפשר להגיד שכיכר הפלאזה מאיור בשל גודלה המרהיב, עיצובה המדהים והאווירה הקסומה והנעימה שיש בכיכר זו היא אחד מנכסי התרבות המדהימים והחשובים בעיר מדריד ובלי ביקור בה הטיול למדריד הוא לא אותו דבר. ההרגשה מחווית הביקור בפלאזה חותמת את אופיה של העיר בצורה מושלמת משום שהיא משלבת את כל מה שיפה וטוב בעיר מדריד ולכן זוהי לגמרי תחנת חובה לכל מבקר במדריד.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Welcoming Agency (@welcoming_agency)

אהבתם? קבלו את הרשימה שלנו לאזורי הלינה במדריד הכי מומלצים ומידע חשוב על המטרו של מדריד ועל המוניות במדריד

אטרקציות נוספות

דברים נוספים שחשוב לדעת

שם האטרקציה באנגלית: Plaza Mayor
כתובת מלאה: Pl. Mayor, 28012 Madrid

מיקום האטרקציה במפה

ביקורת על המסעדה מתוך Trip Advisor
אהבתם? אז שתפו
Facebook
WhatsApp
Email

אטרקציות נוספות